Już w przyszły wtorek, 18 maja br. o godz. 16, rozpocznie się w trybie online konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom w laboratorium w okresie pandemii COVID-19. Wydarzenie kierowane jest do diagnostów laboratoryjnych. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć m.in. o technologii RT-LAMP – jej właściwościach i wykorzystaniu w laboratorium w dobie pandemii oraz o diagnostyce i detekcji nowych szczepów SARS-CoV-2 z wykorzystaniem sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Uczestnicy konferencji uzyskają możliwość zdobycia 2 pkt. edukacyjnych. Organizatorami wydarzenia jest Genomtec SA, Wrocławski Uniwersytet Medyczny, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (Oddział Wrocław), Polskie Towarzystwo Mikrobiologów (Oddział Wrocław) oraz Synektik SA.
Konferencja online odbędzie się 18 maja 2021 r. i jest skierowana nie tylko do pracowników laboratoriów medycznych bezpośrednio zaangażowanych w diagnostykę SARS-CoV-2, ale także do wszystkich diagnostów zainteresowanych tym tematem. Mając na uwadze dostępność uczestników, wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach popołudniowych tj. od 16:00 do 18:30. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Diagności będą mogli się dowiedzieć więcej o: diagnostyce i detekcji nowych szczepów SARS-CoV-2 z wykorzystaniem NGS; rzeczywistości w laboratorium w dobie pandemii COVID-19; technologii RT-LAMP – właściwości i wykorzystaniu w laboratorium; metodzie RT-LAMP w diagnostyce laboratoryjnej SARS-CoV-2 – przy wykorzystaniu testów Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit; diagnostyce laboratoryjnej SARS-CoV-2 i doświadczeniu polskich diagnostów z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.
Udział w konferencji oraz przystąpienie i zaliczenie testu sprawdzającego, uprawnią uczestniczących w niej diagnostów laboratoryjnych do uzyskania 2 punktów edukacyjnych (twardych).
Wśród prelegentów konferencji będzie Miron Tokarski – współzałożyciel oraz prezes zarządu Genomtec SA, diagnosta laboratoryjny, jeden z twórców testu Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit.
– Jestem zaszczycony, że mogę wziąć udział w tak ważnej konferencji naukowej. Propagowanie w środowisku diagnostów laboratoryjnych alternatywnej, równie skutecznej i precyzyjnej technologii LAMP, w której jesteśmy pionierami, ma dla nas ogromne znaczenie. Konferencja jest organizowana wraz z wieloma poważanymi instytucjami, co dodatkowo wpływa na prestiż tego wydarzenia – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes zarządu Genomtec.
Prelegentami na konferencji będą również: dr hab. Łukasz Łaczmański – Kierownik Laboratorium Genomiki i Bioinformatyki z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej, dr n. med. Jolanta Krzysztoń-Russjan – mikrobiolog z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego, WUM w Warszawie, dr n. med. Małgorzata Małodobra-Mazur – ekspert w obszarze zastosowań technologii molekularnych INNAT (Isothermal Nucleic Acid Amplification Technology) oraz współzałożycielka Genomtec SA, mgr Katarzyna Bojarska – Kierownik Pracowni Mikrobiologii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz Urszula Wieczorkiewicz – diagnosta laboratoryjny oraz dyrektor ds. chorób zakaźnych w Synektik SA.
– Konferencja, którą mamy przyjemność współorganizować, to ważne wydarzenie promocji wiedzy o nowej technologii RT-LAMP w środowisku bezpośrednio zaangażowanym w walkę z pandemią COVID-19. Stąd tak ważne jest, aby przekazywać te informacje, poszerzające spektrum metod stosowanych w dzisiejszym laboratorium medycznym, którego celem jest dostarczenie wiarygodnego wyniku w krótkim czasie, jednocześnie mając na uwadze optymalizacje kosztów. To wydarzenie może stać się także platformą wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy prelegentami oraz uczestnikami – dodaje Urszula Wieczorkiewicz, dyrektor ds. chorób zakaźnych z Synektik.
Więcej informacji o konferencji znajduje się pod adresem: