2021.02.19

GPW wprowadza akcje Genomtec do obrotu na NewConnect

Genomtec SA po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł jest na ostatniej prostej przed debiutem na NewConnect.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie właśnie podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji Genomtec do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Spółki, debiut odbędzie się w I kwartale br. i planowany jest na marzec.

Pod koniec października ubiegłego roku Genomtec zakończył swoją pierwszą ofertę publiczną obejmującą akcje serii J. Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Spółka z powodzeniem uplasowała wszystkie 730 tys. akcji po maksymalnej cenie 11 zł za jedną akcję. Inwestorzy docenili prezentowaną strategię Spółki w tym plan rozwoju flagowego projektu – platformy diagnostycznej Genomtec ID. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami na kwotę powyżej 50 mln zł, czyli kilkukrotnie przewyższającą wartość emisji.

Jesteśmy na ostatniej prostej przed naszym debiutem. Wprowadzenie akcji Genomtec do obrotu giełdowego jest zwieńczeniem etapu związanego z pozyskaniem finansowania od inwestorów giełdowych. Pozyskane środki w ramach IPO pomogły nam zdynamizować cały proces powstania platformy Genomtec ID. Wyczekiwany przez inwestorów debiut planujemy w marcu, a dokładna data zostanie niebawem ogłoszona. – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Pozyskane środki z emisji są przeznaczane na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID, czyli mobilnego systemu diagnostycznego, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT® – bazująca na technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego (LAMP) z wykorzystaniem bezkontaktowego systemu ogrzewania za pomocą fotonów.

Naszym rewolucyjnym urządzeniem będziemy w stanie zapewnić dostęp do szybkiej i precyzyjnej diagnozy genetycznej i to w miejscu bliskim pacjentowi, np. w przychodni u lekarza rodzinnego. Prace nad Genomtec ID idą zgodnie z planem. Obecnie jesteśmy na etapie industrializacji analizatora we współpracy z naszym zagranicznym partnerem CDMO. Jest to kolejny krok milowy przybliżający nas do komercjalizacji. – podsumował Jarosław Oleszczuk, członek Zarządu Genomtec.