2017.07.18

„Diagnoza w kilkanaście minut. Wrocławscy naukowcy pracują nad nowym urządzeniem” Gazeta Wyborcza o Genomtec

Profesor Tadeusz Dobosz oraz Miron Tokarski w wywiadzie dla Wrocławskiej Gazety Wyborczej ujawniają historię powstania Genomtec S.A. oraz wyjaśniają przewagi technologii izotermalnych.

„Dzięki wynalazkowi wrocławskich naukowców cała procedura ma być szybsza i tańsza. – Do tej pory nikt nie pracował nad takim urządzeniem, zgodnie z zasadą „nie naprawiaj, jeśli się nie zepsuło”. My jednak uważamy, że przyspieszenie procesu diagnostyki, może realnie wpłynąć na ratowanie życia ludzi. W niektórych wypadkach – jak np. przy zapalenia płuc, zapalenia wsierdzia czy sepsy – czas ma kluczowe znaczenie. Teraz bywa, że lekarze zaczynają leczenie, nie znając przyczyny. Wykorzystują leki o szerokim spektrum działania albo opierają się jedynie na widocznych objawach. Nasze urządzenie pozwoli przeprowadzić diagnostykę w kilkanaście minut, nawet w domu pacjenta czy karetce, jadącej do szpitala –  mówi prof. Tadeusz Dobosz, który kieruje badaniami.”

Zapraszamy do lektury, cały wywiad dostępny na:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22108038,diagnoza-w-kilkanascie-minut-wroclawscy-naukowcy-pracuja-nad.html#BoxLokWrocLinkImg?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wroclaw_Wyborcza