Gdyby rolnik mógł szybko i ze 100 proc. pewnością zbadać, czy w glebie nie znajdują się grzyby, nicienie lub bakterie zagrażające uprawom mógłby nie tylko znacznie ograniczyć straty w uprawach, ale również zastosować zdecydowanie bardziej racjonalne środki ochrony roślin. W Genomtec pracujemy nad tym, żeby taka wizja stała się rzeczywistością. Dla nas wszystkich oznacza to dużo lepszej jakości żywność w sklepie i na stole.
Dlatego wzięliśmy udział w programie grantowym realizowanym w ramach inicjatywie Climate-KIC i zgłosiliśmy Genomtec Fresh, który umożliwia redukcję pestycydów i herbicydów, poprzez prawidłową i szybką diagnostykę patogenów gleby oraz roślin. Jest nam niezmiernie miło, że nasza technologia została docenione i Genomtec został zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu.
Climate-KIC Accelerator Programme jest największym europejskim programem grantowym dla przełomowych pomysłów biznesowych w obszarze ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej, ochrony klimatu, technologii wytwarzania zdrowej żywności, odnawialnych źródeł energii czy budownictwa ekologicznego.
Program realizowany jest w 11 regionach Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii. W Polsce program prowadzony jest przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
To jeszcze nie koniec naszych sukcesów! Zostaliśmy także zaproszeni do wzięcia udziału w jednym z największych wydarzeń dedykowanych startupom na świecie – Slush 2018, który odbędzie się na początku grudnia w Helsinkach. W zeszłym roku na Slush przyjechało ponad 2,600 startupów, 1,600 inwestorów oraz 600 dziennikarzy z ponad 130 państwa, a to znaczy, że przed równie liczną publicznością będziemy prezentować innowacyjność technologii Genomtec w tym roku. Już nie możemy się doczekać!
A tak było na Slush 2017!