2019.01.25

Szybka Ścieżka Genomteca

Kolejny kamień milowy na drodze rozwoju Genomteca! Otrzymaliśmy pozytywną ocenę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu „Szybka ścieżka”. Oznacza to, że możemy liczyć na dotacje z NCBRu na badania i rozwój naszej technologii w wysokości prawie 9 MLN PLN.  Grant jest nierozwadniający i pochodzi z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, dzięki któremu NCBR wspiera innowacyjne rozwiązania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki takim konkursom jako Szybka Ścieżka innowacyjne rozwiązania startupów takich jak nasz nabierają wiatru w żagle. – mówi Miron Tokarski, CEO Genomtec.

Przez dziesięć lat istnienia NCBR, będącego agencją wykonawczą ministra nauki i szkolnictwa wyższego, pomogło już tysiącom rodzimych przedsiębiorców, a kolejne firmy wciąż mogą liczyć na pomoc finansową. Tym bardziej że w okresie 2014–2020 to właśnie NCBR jest instytucją dysponującą największymi środkami na wspieranie działalności badawczo-rozwojowej (B+R). ). Całkowity budżet tej edycji konkursu przekracza kwotę 70 milionów złotych.