2017.06.24

Genomtec rozpoczyna prace pilotażowe z firmą Amplus w ramach programu Pilot Maker

Technologia Genomtec została wybrana do pilotażowego wdrożenia przez ekspertów programu Pilot Maker, realizowanego przez TechBrainers przy współpracy z firmami Tauron, Kross oraz Amplus.

Zespół Genomtec będzie prowadził pilotażowe wdrożenie we współpracy z firmą Amplus, jednym z czołowych polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych owoców i warzyw. Wykorzystując potencjał opracowanej technologii oraz czułość i specyficzność diagnostyki molekularnej, dostosujemy nasze mobilne rozwiązania diagnostyczne do szybkiej identyfikacji skażeń środowiska bezpośrednio na terenach rolnych.

– „Amplus przetestuje różne rodzaje rozwiązań począwszy od rozwiązań IT (platforma zakupowa dla producentów warzyw i owoców), poprzez rozwiązania związane z bezpieczeństwem i trwałością owoców i warzyw, wykorzystujących zaawansowane innowacyjne metody i związki, tak by zapobiegać marnotrawieniu żywności, kończąc na zaawansowanym rozwiązaniu technologicznym, w postaci podręcznego urządzenia do diagnostyki skażeń środowiska wykorzystującym autorską metodę detekcji SNAAT™” – mówi Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju.

Pilot Maker realizowany jest w ramach konkursu Scale UP, dofinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Jest to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa.