ZESPÓŁ GENOMTEC TWORZĄ WYBITNI LUDZIE

Eksperci o wąskiej dziedzinie specjalizacji, którzy dzięki otwartości umysłu
i wyobraźni tworzą nieszablonowe oraz innowacyjne rozwiązania.
Dzięki różnorodności wiedzy oraz umiejętności potrafimy skutecznie łączyć klasyczne standardy diagnostyki molekularnej z najnowszymi osiągnięciami techniki, chemii i bioinżynierii.

Zespół

Miron TokarskiCEO & Co-founder

Współzałożyciel przedsiębiorstwa Genomtec S.A. Diagnosta laboratoryjny, absolwent Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktorant z dziedziny biologii molekularnej. Autor publikacji oraz współautor patentów Genomtec. Ambitny, młody naukowiec. Jego praca magisterska została nagrodzona przez Fundację Hasco-Lek. Kierownik projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki.

W Genomtec Miron uczestniczy aktywnie w pracach B+R w zakresie biologii molekularnej w obszarze chorób zakaźnych.

Dr. Jarek OleszczukCBO

Absolwent medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, natomiast doktorat obronił w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, zdobywając Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Był stypendystą Fundacji Nauki Polskiej. Ukończył również studia na kierunku biologii i immunologii na Uniwersytecie Victoria w Kanadzie oraz zrobił post-doc’a na Northwestern University Medical School w Chicago. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji naukowych. Przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję prezesa AstraZeneca Pharma Poland, a przed tym był związany z Abbott oraz AbbVie w Polsce, Belgii i Luksemburgu (dyrektor generalny), Novartis Pharma Polska (szefem operacji komercyjnych i dyrektor działu leków innowacyjnych) oraz kierował również oddziałem tej spółki w krajach bałtyckich. Natomiast w latach 2002-2006 pracował w McKinsey & Company doradzając klientom z branży life sciences w USA, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. W Genomtec będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój i wdrożenie strategii biznesowej.

Dr Bolesław WiniarskiCOO

Bolesław ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim (Wydział Biologii i Biotechnologii), natomiast studia doktoranckie na Akademii Medycznej Uniwersytetu Exeter (Instytut Badań Biomedycznych i Klinicznych), posiada on certyfikat zarządzania projektem PMP Project Management Institute. W dotychczasowe karierze, Bolesław zdobył doświadczenie m.in. w zakresie procesów sprzedaży (branża farmaceutyczna), badaniach naukowych w sektorze biomedycznym (onkologia i farmakologia), pracy z pacjentami uczestniczącymi w badania biomedycznych w Narodowym Systemie Zdrowia w Anglii. Podczas pracy w Agencji Rozwoju Regionalnego z ramienia lokalnego Rządu w Greater Manchester i Ministerstwa Gospodarki w Anglii (UK DIT) na stanowisku Managera, był odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestycji firm z branży Bio-Tech i Med-Tech, doradzając w procesie strategicznej relokacji firm, a także wspierając je w dostępie do instytucji naukowych, medycznych, inwestycyjnych, rządowych oraz rynku nieruchomości.

Jason ReeceCTO

Absolwent elektroniki z elektroniką medyczną na Wydziale Inżynierii Uniwersytetu Kent w Canterbury.

Ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji urządzeń medycznych i naukowych.

Dyrektor techniczny specjalistycznego doradztwa w zakresie projektowania urządzeń medycznych i medycznych, współpracujący z wiodącymi uczelniami i firmami na całym świecie.

W firmie Genomtec odpowiada za badania oraz rozwój innowacyjnych urządzeń diagnostycznych, planowanie i organizację pracy zespołu badawczo-rozwojowego, rozwój systemów zarządzania jakością i dokumentami oraz doradztwo w zakresie polityki kadrowej dla zespołu technicznego.

Henryk RoguszczakKierownik działu procesów konstrukcyjnych

Ekspert Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Wszechstronny, utalentowany elektronik i konstruktor zaawansowanych urządzeń elektronicznych. Współtworzył takie urządzenia jak: przenośne źródło promieniowana rentgenowskiego „Igła Fotonowa” do zastosowań medycznych dla Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, generator plazmy 300 W do procesów technologicznych w urządzeniu SECON w Instytucie Technologii Elektronowej w Warszawie, systemy do pomiarów ogniw i modułów fotowoltaicznych – Photoemission Tech, Inc. Camarillo U.S. Autor patentów i ponad 80 publikacji naukowych krajowych i zagranicznych. Tytuł Podporucznika SZRP uzyskał w Centralnym Ośrodku Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych.

W Genomtec koordynator prac B+R w zakresie analizatora oraz diagnostycznych kart reakcyjnych.

Dr Małgorzata Małodobra-MazurSpecjalista ds. genetyki i procesów diagnostycznych

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, diagnosta laboratoryjny. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w obszarze biologii molekularnej. Specjalista oraz ekspert w obszarze zastosowań technologii molekularnych INNAT (Isothermal Nucleic Acid Amplification Technology). Uczestniczka wielu warsztatów oraz staży, m.in.: Harvard Medical School w Bostonie, czy Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie. Od 2010 pracownik naukowy w Zakładzie Technik Molekularnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Autorka publikacji naukowych oraz współautorka technologii i patentów Genomtec.

Dr Małodobra-Mazur jest liderem zespołu biologii molekularnej, którego celem są badania nad DNA i RNA patogenów oraz dobór prawidłowych odczynników chemicznych.

Prof. dr Tadeusz DoboszKierownik działu B+R

Współtwórca technologii Genomtec, wybitny polski naukowiec z prawie 50-letnim stażem naukowym, znany specjalizacja z zakresu genetyki klinicznej.

Działalność naukową rozpoczynał we Wrocławskim Instytucie Immunologii PAN, Inspektor-ekspert na Wydziale Kryminalistyki KWMO we Wrocławiu. OD 2004 Kierownik Zakładu Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej AM we Wrocławiu. Autor 56 wydrukowanych prac z „listy filadelfijskiej” oraz ponad 470 publikacji nawowych, twórca wielu wniosków racjonalizatorskich i patentowych. Laureat 14 różnych nagród, m.in. Złotego Krzyża Zasługi, nadanego za osiągnięcia we wprowadzaniu technologii badań DNA do polskiej genetyki sądowej oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Brał udział w dwóch międzynarodowych zespołach ekspertów hemogenetycznych w ramach Society for Forensic Haemogenetics. Kilkakrotnie pełnieni funkcji audytora technicznego dla Polskiego Centrum Akredytacji.

W Genomtec prof. Dobosz koordynuje wszystkie działania B+R i nadzoruje prace zespołu technologicznego oraz biologiczno-molekularnego.

Dr inż. Katarzyna KoclęgaProject Manager

Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, na kierunku biotechnologia, specjalizacja biochemia techniczna. Posiada doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji i koordynacji projektów badawczych. W latach 2004-2007 przebywała na stypendium naukowym i prowadziła prace badawcze na University of Virginia w Charlottesville.  W latach 2011-2018 we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zajmowała się współpracą międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem partnerstwa polsko-amerykańskiego, odpowiadała za wdrożenie modelu biznesowego, strategię ekspancji, pozyskiwanie klientów, utrzymywanie relacji biznesowych oraz koordynację przebiegu zleceń badawczych. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych. 

W ramach działalności spółki Genomtec Katarzyna jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem, kontroling i zadania operacyjne.

Dr inż. Arkadiusz DąbrowskiStarszy konstruktor

Doktor nauk technicznych, elektronik, specjalista w dziedzinie mikroelektroniki, inżynierii materiałów elektronicznych i fotonicznych, czujników oraz przetworników. Absolwent Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Autor licznych publikacji naukowych i patentów. Wykonawca w projektach badawczych finansowanych ze środków publicznych oraz z przemysłu.

W Genomtec jest odpowiedzialny za projektowanie układów elektronicznych oraz testy materiałów służących do budowy urządzenia Genomtec ID.

Tomasz MatusiakKonstruktor

Absolwent i doktorant Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Specjalista w dziedzinie mikroelektroniki, czujników i mikrosystemów cieczowych i generatorów mikroplazmy. Jego prace badawcze dotyczą konstrukcji miniaturowych czujników, wykorzystujących detekcję optyczną.

W Genomtec jest odpowiedzialny za dobór komponentów elektronicznych, testowanie materiałów oraz pracę badawczo-rozwojowe nad urządzeniem Genomtec ID.

Mateusz Kowalczyk

Absolwent kierunków Inżynieria Biomedyczna oraz Elektronika na Politechnice Wrocławskiej.  Jego zainteresowania zawodowe to czujniki, sygnały oraz projektowanie PCB. 

Dotychczasowe doświadczenie w zakresie inżynierii zdobywał m.in. przy projekcie protezy bionicznej a po przeprowadzce do Belgii, przy projekcie zdalnie sterowanej stacji bazowej dla wojska.

W Genomtec odpowiedzialny za projekty elektroniczne, rozwój urządzenia oraz R&D. 

Izabela PielkaMenedżerka Laboratorium

Młody naukowiec Analityki Medycznej na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Stypendystka Rektora, aktywna uczestniczka SKN Medycyny Molekularnej i Komórkowej przy Zakładzie Technik Molekularnych, entuzjastka nauki, współautorka artykułów naukowych. W Genomtec aktywnie wspiera pracę badawczo-rozwojowe w zakresie biologii molekularnej.

Arkadiusz Walaspecjalista IT

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Jego specjalizacja zawodowa obejmuje systemy wbudowane w różnych zastosowaniach, w szczególności ich oprogramowanie. Entuzjasta nauki, zafascynowany systemami sztucznej inteligencji. Jego przygoda z urządzeniami z kategorii medycznej/biotechnologicznej zaczęła się już w trakcie studiów – laureat najlepszej pracy dyplomowej na wydziale.

W Genomtec jest odpowiedzialny za rozwój architektury i oprogramowania dla konstruowanych urządzeń, wdrażanie nowych rozwiązań oraz ogólne prace badawczo rozwojowe.

dr n. med. Kamila Korzekwaekspert ds. mikrobiologii

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie adiunkt w Zakładzie Mikrobiologii, Instytutu Mikrobiologii i Genetyki na Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiceprezes Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

Rada Doradcza

Mikael Totterman

Amerykański przedsiębiorca z pasją biotechnologiczną oraz doświadczeniem w komercjalizacji projektów medycznych. Obecnie CEO oraz założyciel Clerio Vision Inc., firmy specjalizującej się w korekcji wzroku za pomocą nowej generacji technologii wyróżnionej Nagrodą Nobla. Były CEO oraz założyciel i iCardiac Technologies Inc. sprzedanej do globalnej firmy ERT za 230 mln dolarów osiągając 20 krotny zwrot kapitału dla inwestorów.

Dyrektor Rozwoju Biznesu w VirtualScopics firmy Pfizer i GE Healthcare, Mikael wspierała startup, osiągając najwyższy notowania na NASDAQ w sięgające 200 milionów USD.

Prof. dr hab. med. Wojciech Młynarski

Kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Multidyscyplinarny lekarz pediatra, onkolog i hematolog dziecięcy oraz endokrynolog i diabetolog dziecięcy.

Członkiem wielu towarzystw naukowych w kraju i zagranicą, m.in. Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej I International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes. autorem lub współautorem ponad 280 publikacji naukowych.

Ajit Shah

Ajit Shah to menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem, które zdobył zarówno jako przedsiębiorca, dyrektor wykonawczy oraz inwestor. Współzałożyciel sześciu firm działających na różnych rynkach, w tym urządzeń medycznych, urządzeń komputerowych, oprogramowania komputerowego oraz rozwiązań dostępnych w sieci Internet.

Ajit Shah posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, tytuł magistra inżyniera elektrotechniki na Uniwersytecie Stanforda oraz doktorat w dziedzinie Bioinżynierii ze Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco i College of Engineering na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Nagrody

1

Najlepszy startup spoza USA na HUBWeek 2018

Ranking 30 przed 30

1

Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza, kategoria Startup Roku

1

Finalista konkursu Inicjator Innowacji 2018

1

Finalista Programu Akceleracyjnego Climate-KIC

1

MIT Enterprise Forum Poland

1

Europejski Kongres Gospodarczy, Start-up Days, kategoria Biotech

3

Brązowy medal na Pitch to London

Architekci Innowacji

Wyróżniony w kategorii Wschodzące Technologie

Ranking 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Młode Talenty, kategoria: "Sukces w zakresie innowacji"